2. جستجو و اجاره خانه

> انتخاب کشور و شهر > پرتغال > لیسبون > 2. جستجو و اجاره خانه

جستجوی خانه برای اجاره :(arrendar casa)

معمولا قیمت خانه های مستقل در لیسبون از 400 یورو به بالا بستگی به محله،نوساز بودن خانه، نزدیکی به دانشگاه و مبله بودن و …. متغیر است.

گام اول برای اجاره خانه ، جستجو در چند وبسایت اجاره هست که در پایین صفحه آدرس چند وبسایت ذکر شده. شما بر اساس آلترناتیوهای مورد نظر خود در این وبسایت ها سرچ کرده و بعد از طریق آدرس ایمیل و شماره تلفن ذکر شده از صاحب ملک با او تماس گرفته و قرار دیداری می گذارید.

جستجوی اتاق برای اجاره :
اطراف دانشگاه ای اس تی اتاق با شرایط خوب بین 260 تا 300 یورو می باشد. خانه های اشتراکی به لحاظ تعداد اتاق ها معمولا سه چهار پنج و بعضی وقت ها ده اتاقه هستند.
این قیمت ها اینکلود بوده و شامل همه قبوض و ااینترنت می باشند.
اگر می خواهید به دانشگاه نزدیک باشید می توانید پایین سرپایینی (ضلع شرقی ) دانشگاه یا بالای دانشگاه و سمت سالدانیا و گولبنکیان اتاق بگیرید.
قسمت پایین به دلیل سربالایی هر روزه یک مقدار آزار دهنده می باشد.
دقت نمایید خانه اگه بالای سه اتاق داشته باشد حتما باید دو تا سرویس بهداشتی داشته باشد.
قیمت بالا مخصوصا به طرف سیصد یورو خانهای با تعداد اتاق حدود سه تا و کلینینگ می باشد.
دقت نمایید اتاق پنجره مناسب و نورگیری داشته باشد.داشتن تراس خوب لاکشری حساب می شود.. مزایای دیگری که ممکن است صاحبخانه در اختیارتان بگذارد و در قیمت ایتم تاثیر گذاری نیست تلویزیون داخل اتاق و تخت دابل می باشد. . اگر شوفاژ وپنکه داشته باشد عالی است. بعضی صاحبخانه دیده ام که برای جذب مشتری ها در اتاق یه بخاری برقی هم اشانتیون برای استفاده می گذارند. مواردی هم اخیرا مشاهده شده است که صاحبخانه دانشجوی ایرانی را همراه با چمدان هایش با خودروی شخصی تا فرودگاه مشایعت نموده است.
بیشتر خانه ها اتاق نشیمن ندارند . خانه های که اتاق نشیمن دارند شرایط بهتری نسبت به باقی حسای می شوند. اتاق نشیمن در سوشالایز شدن با همخانه ایها کمک موثری است.بدیهی است که در صورت داشتن اتاق نشیمن تلویزیون انجا بوده و همه به صورت مشترک استفاده می نمایند.
اگر تعداد اتاق ها بیشتر از سه تاست به تعداد یخچال های آشپزخانه هم دقت نمایید. معمولا یک یخچال برای پنج نفر کافی نیست.
اگر می خواهید قیمت را پنجاه یا شصت یورو کاهش دهید یک یا چند آیتم خانه بدتر می شود مثل مسافت و تعداد اتاق ها.

خانه های اتاق های زیر دویست و پنجاه یورو قدیمی کهنه و نمور هستند ولی سوسک ندارند.به قدیمی بودن خانه هم دقت نمایید این را از همون نما و راه پله می توانید متوجه شوید.ا (سجاد ،2015)

سایت های اجاره خانه :

آدرس چند سایت اجاره خانه و اتاق :
1 – http://www.easyquarto.com.pt/?l=1
2 – http://www.clickflatshare.co.uk/Lisbon
3 – http://www.gabinohome.com/
4 – http://lisboacity.olx.pt/en/
5 – http://www.lisbonrooms.com/
6-http://www.custojusto.pt/lisboa/quartos

7-http://www.imovirtual.com

8-http://www.aluga-lisboa.com

9-http://www.olx.pt/casas-moradias-para-arrendar-vender-cat-363

معرفی دوستان :

آژانس های املاک :

معمولا آژانس های املاک نیز از همین وب سایت های اجاره خانه استفاده می کنند و اطلاعات ممکن است هم پوشانی داشته باشد چرا که برخی از نمایندگان خود همین آژانس ها این اطلاعات را در وب سایت می گذارند.

اطلاعات اولیه قراردادهای خانه و اتاق :

 

قرارداد رسمی:

 

قرارداد فی مابین (غیر رسمی) :

این قراردادها غیر رسمی هست و اکثر صاحب خونه ها برای فرار از مالیات مایل هستن که با شما قرارداد رسمی نداشته باشند. حتی بطور شفاهی هم خیلی مرسوم هست و مبنا اعتماد طرفین هست.

حتی وقتی قرارداد شما غیر رسمی هم هست شما میتونید برگه تایید رسمی ادرس رو از فرگزیا بگیرید.

 

 

تایید رسمی آدرس :

  • چرا؟

ادرس محل زندگی تان، حتی اگر یک اتاق اجاره ای هست باید ثبت رسمی شود تا برای کارهای اداری از این برگه استفاده کنید. ضمنا برای محل کار یا دانشگاه این برگه صادر نمیشود.

  • کجا برم برای برگه رسمی آدرس منزل؟

در هر محله در دفاتری به نام جانتا فرگزیا صادر میشود. برای هر محله هم یک دفتر وجود دارد که صرفا باید در دفتر همان محله تان، آدرس منزل تان را ثبت کنید.

آدرس فرگزیا هم اینطوری میتوان پیدا کرد:

https://pt.wikipedia.org/wiki/Lista_de_freguesias_de_Lisboa

http://www.cm-lisboa.pt/municipio/juntas-de-freguesia

http://www.proprietarios.pt/index.php?option=com_content&view=article&id=97&Itemid=176

  • چیکار کنم؟

اگر قرارداد منزل رسمی هست یعنی اگر قرارداد بین شما و صاحب خانه تان در یکی از دفاتر فاینانس به ثبت رسید باشد، آن وقت با این همین قرارداد رسمی بروید فرگزیای محل تون.

اگر قرارداد رسمی ندارید بنابراین اول باید برید فرگزا و یکفرم خام از اونجا بگیرید و دو تا از همسایه هاتون یک قسمتی رو با اطلاعات کارت اقامتشون پر میکنندو تایید میکنن که شما( یا به همراه خانواه تون) در این منزل سکونت دارید. لزوما باید این افراد ساکن همان ناحیه باشند و کارت اقامت داشته باشند. بهتره از صاحبت خونه بخواهید که یا این کارو برایتان انجام دهد یا افراد ساکن رو برای اینکار به شما معرفی کند.