6. خدمات بهداشتی و درمانی و بیمه

> انتخاب کشور و شهر > پرتغال > لیسبون > 6. خدمات بهداشتی و درمانی و بیمه

مرکز درمانی محلی :

در هر محله مراکزی با نام سنترا سئودا(centro de saude) هست که خدمات درمانی میده و بهتره اونجا خودتون رو ثبت کنید و برگه اش رو بگیرید.به شما شماره مدیکال نامبر میدهند.این شماره را فقط از طریق همین مرکز نزدیک خونه میتونید بگیرید. واسه بیمارستان هم اگه لزومی باشه این مراکز معرفی میکنند. حتی میتونید در صورت لزوم شخصا مستقیم از بیمارستانهای دولتی مثل سانتا ماریا نزدیک دانشگاه لیسبون وقت متخصص بگیرید.

هزینه ویزیت دکتر عمومی فعلا 5 یورو هست.

فقط مشکلی که این مراکز دارن هم شلوغ هستند و هم نوبت دکتر را حداقل یک هفته بعد می دهند که گاهی برای کارهای اورژانسی دیر است و معطلی زیاد دارد. اما از لحاظ هزینه آزمایشات و ویزیت دکتر عمومی در حداقل قیمت هستند.

 پوشش درمانی در اروپا :

برای تقاضای کارت بهداشت و درمان اروپایی میتونید به لینک زیر برید:
https://www.seg-social.pt/consultas/ssdirecta/
داشتن این کارت برای استفاده از خدمات درمانی در سفرهای اروپایی مناسب می باشد.
مراحل درخواست کارت:
از گوگل کروم برای ترجمه همزمان استفاده کنید و از قسمت پایین سمت چپ صفحه برای درخواست ساختن اکانت استفاده کنید. البته به داشتن Social Security Number نیاز هست. بعد از حدود یک هفته به آدرسی که میدید، یوزر و پس برای ورود به سامانه ارسال میشه. بعد از ورود به سامانه میتونید از قسمت مربوطه درخواست صدور کارت رو بدید و بعد از چند روز کارت بهداشت و درمان اروپایی به آدرستون ارسال میشه. پروسه رایگان هست.
(حمزه گلزرودی-2014)

بیمه ها 

بیمه های مختلفی با پوشش های هزینه مختلف در پرتغال وجود دارند. در صورتی که حساب بانکی در بانک های پرتغال دارید می توانید با مراجعه به بانک تقاضای بیمه درمانی نمایید که به صورت اتوماتیک مبلغ ماهانه از حسابتان کم می شود ، معمولا این نوع بیمه ها هزینه های دندانپزشکی را کاور نمی کنند ، ولی بیمه هایی هم هستند که علاوه بر هزینه های پزشکی هزینه های دندانپزشکی را نیز کاور می نمایند ولی معمولا گرانتر از بیمه های معمولی هستند.

1. medicare

که معمولا تا 40 درصد از هزینه های دندانپزشکی و 50 درصد از هزینه های پزشکی را پوشش می دهد. اگر در گروههای خانوادگی از پلان های این نوع بیمه استفاده نمایید ارزانتر تمام می شود.

و هزینه هایی از قبیل جرم گیری دندان در پلان آنها رایگان بوده و در بخش خدمات پزشکی خدماتی از قبیل ارسال آمبولانس یا پزشک اورژانسی را نیز شامل می شوند.

وبسایت

http://www.medicare.pt/

پلانها

http://www.medicare.pt/planos-de-saude/medicare-platinium

درمانگاه و بیمارستان های طرف قرارداد

http://www.medicare.pt/rede-medica

2. مولتی کیر

وبسایت

https://www.multicare.pt/PresentationLayer/MC2009_Homepage.aspx

 

بیمارستان ها :

پزشک :

پزشک متخصص :

پزشک های ایرانی :

 

زایمان و تولد فرزندان :

سوشال سکیوریتی :